Zad 1. (1 punkt)
Dokonaj zmina w programie Kod programu tak by na standardowym wyjściu zostało wypisane:

Przed: a = 1 b = 2 c = 3
Po   : a = 1 b = 6 c = 12

Typ wyliczeniowy enum

Enum to rodzaj danych, który zawiera już listę wartości, jaką można nadać zmiennej własnego typu enum. Taki typ poprzedza słowo kluczowe enum.

Zad 2. (1 punkt)
Zmodyfikuj kod programu Kod programu tak aby na standardowym wyjściu otrzymać:

0
1
2

Zad 3. (1 punkt)
Do programu Kod programu dodaj zawartość funkcji int suma_liczb_naszego_enuma() zwracającej sumę elementów enuma.

Wskaźniki do funkcji

Zad 4. (2 punkt)
Napisz funkcję bool f(int a), która zwarac true jeżeli liczba jest mniejsz od 0 oraz false w przeciwnm wypadku. Napisz funkcję o następującej sygnaturze:
void filtr(int t[], int n, bool (*f)(int));
Funkcja powinna wypisać na ekran te elementy tablicy t, dla których warunek filtracji f zwraca wartość true. Argument n określa ilość elementów tablicy t.

Funkcje o zmiennej liczbie argumentów:

Zdarzają się funkcje które nie mają w naturalny sposób określonej, z góry znanej liczby argumentów. W C/C++ istnieje sposób na tworzenie tego rodzaju funkcji, choć jest to nieco zawiłe i trudne w użyciu (w porównaniu z innymi językami, jak C#, Java, a szczególnie Python, w którym mechanizm przekazywania argumentów jest zdumiewająco elastyczny i łatwy w użyciu). W C++ zwykle lepiej i prościej zastosować opisany dalej mechanizm przeciążania funkcji.

Funkcje tego typu deklarujemy ze znakiem wielokropka (' ...') w miejsce parametrów, których liczby nie specyfikujemy. Przed wielokropkiem wymienione są wszystkie „normalne”, obowiązkowe parametry (przynajmniej jeden). Na przykład deklaracja

int fun(char* ...);

deklaruje funkcję, którą można wywołać z obowiązkowym pierwszym argumentem (typu char*) i dowolną liczbą dodatkowych argumentów. Tę samą deklarację można też zapisać z przecinkiem po ostatnim obowiązkowym argumencie:

int fun(char*, ...);

Jak napisać treść funkcji aby prawidłowo odczytać w niej wszystkie przekazane argumenty? Przede wszystkim należy dołączyć plik nagłówkowy cstdarg (lub stdarg.h). następnie, wewnątrz funkcji:

Więcej informacji na Zmienna liczba argumentów

Zad 4. (1 punkt)
Dokonaj zmina w programie Kod programu tak by na standardowym wyjściu zostało wypisane:

Napis        : Jan
Nielegalny kod typu!!!

Liczba int   : 17
Napis        : Jan
Napis        : Maria
Liczba double: 1

Liczba int   : 17
Liczba double: 19.5
Liczba double: 1.5
Napis        : OK
Liczba int   : -1
Liczba int   : 8

Zad 6. (2 punkt)
W poniższych zadaniach zakładamy, że funkcje mają nieokreśloną liczbę argumentów będących liczbami całkowitymi. Pierwszy i jedyny określony argument oznacza liczbę pozostałych argumentów